Vandens filtrai

PRIEŠ PRADEDANT EKSPLOATUOTI GRĘŽINĮ REKOMENDUOJAME PASIDARYTI VANDENS TYRIMUS!

Tyrimus galima atlikti artimiausioje Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje, arba bet kurioje akredituotoje laboratorijoje (akredituotų laboratorijų sąrašą). Geriamo vandens saugos ir kokybės reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 24 : 2003.


Kokius vandens rodiklius reikia ištirti įsirengus gręžinį:
  1. Savitasis elektrinis laidis;
  2. pH;
  3. Geležis (bendroji)
  4. Nitritai (NO2);
  5. Nitratai (NO3);
  6. Amonis (NH4);
  7. Bendrasis kietumas (jei pageidaujate).

Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai:

  • jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti potencialų pavojų žmonių sveikata;
  • geriamasis vanduo atitinka HN 24 nustatytus minimalius mikrobinius ir toksinius rodiklius;
  • užtikrinama apsauga nuo taršos, o vandens priežiūra vykdoma tinkamai;

Geriamojo vandens saugos ir kokybės rodikliai:

  • Mikrobiniai;
  • Toksiniai (cheminiai) - cheminiai rodikliai, kontroliuojami dėl galimo kenksmingo poveikio žmonių sveikatai;
  • Indikatoriniai - mikrobiniai, cheminiai ar fizikiniai rodikliai, atspindintys gamtinio vandens savybes ar ruošimo technologiją. Kontroliuojami, kad rasti pažeidimo požymius, įspėti apie pavojų; Indikatorinis rodiklis - mikrobinis, cheminis ar fizikinis rodiklis, tiesiogiai nesietinas su kenksmingu poveikiu žmonių sveikatai, tačiau integraliai atspindintis gamtinio (žalio) vandens savybes, geriamojo vandens ruošimo ir tiekimo technologiją.

Požeminiame vandenyje tikėtinas padidėjęs geležies kiekis, viržyjantis normas iki 3-10 kartų. esant dideliam geležies kiekiui vandenyje, rekomentuojame statyti vandens filtrus.

Tiekiami produktai
Mechaninis vandens filtravimas:
Automatiniai mechaniniai filtrai.
Mechaniniai kasetiniai filtrai.

Geležies pašalinimo filtrai:
Automatiniai aeraciniai geležies pašalinimo filtrai.
Automatiniai reagentiniai geležies pašalinimo filtrai.
Kasetiniai geležies pašalinimo filtrai.

Nukalkinimo (minkštinimo) filtrai:
Kompaktiški nukalkinimo filtrai.
Nukalkinimo filtrai su atskira druskos talpa.
Kasetiniai nukalkinimo filtrai.

Aktyvuotos anglies filtrai:
Automatiniai aktyvuotos anglies filtrai.
Kasetiniai aktyvuotos anglies filtrai.

Geriamojo vandens sistemos - RO (Atbulinės osmozės sistemos).

Baktericidiniai (Ultravioletiniai) vandens filtrai.

Dozavimo sistemos:
Kalio permanganato;
Hydro-x, hipochlorito ir kt. tirpalų dozavimui.

Eksploatacinės medžiagos.
druska,
kalio permanganatas,
citrinos rūgštis,
filtruojantys užpildai,
spec. priemonės filtruojančių užpildų atnaujinimui ir kt.

Servisas.
Garantinis ir pogarantinis aptarnavimas,
senos įrangos renovacija,
filtruojančių užpildų atnaujinimas,
konsultacijos,
vandens analizė,
tiekiamo vandens įvertinimas,
tikslus naujos įrangos parinkimas

Geležies pašalinimo filtrai
Paskirtis - surinkti vandenyje ištirpusią - dvivalentę ir oksiduotą - trivalentę (rūdis) geležį, manganą, sieros vandenilį (nemalonus supuvusio kiaušinio kvapas), sumažinti amonio jonų kiekį, šalinti mechanines priemaišas, gerinti vandens skonio ir vizualines savybes bei apsaugoti buitinę techniką ir santechninius įrengimus nuo užteršimo, prailginant jų tarnavimo laiką. Nugeležinimo filtrai, pagal geležies šalinimo būdus, gali būti trejopi: aeraciniai, reagentiniai bei kasetiniai.

Automatiniai aeraciniai nugeležinimo filtrai
Filtras sudarytas iš valdymo vožtuvo, filtro kolonos su vandens paskirstytojais, filtruojančio užpildo, oksidacines talpos, oro įvedimo mazgo (inžektorius arba kompresoriaus).

Principas - pagrįstas priverstiniu oro įvedimu (oro inžektoriaus ar kompresoriaus pagalba) tiesiogiai į vandens tiekimo sistemą, kur vėliau oksidacinėje talpoje, vandeniui maišantis su oru, betarpiškai oksiduojama dvivalentė (ištirpusi vandenyje) geležis ir verčiama i trivalentę (rūdis). Tokiu būdu, oro pertekliaus ir pasikeitimo dėka, per oksidacinės talpos nuorinimo vožtuvą iš vandens pašalinamas nemalonus sieros vandenilio kvapas. Vėliau, sistemoje, vandeniui su geležies bei mangano oksidais, skverbiantis per filtro kolonoje esantį spec. filtruojantį užpildą, šie junginiai yra sulaikomi. Surinktos priemaišos, regeneracijos (atsiplovimo metu), filtruojantį užpildą, automatiškai purenant atvirkštine vandens srove, pašalinamos į kanalizacijos tinklus. Filtro atsiplovimą reguliuoja automatinis valdymo vožtuvas, kuris užprogramuojamas pagal laiko programą, vartotojui patogiu paros laiku. Regeneracijos dažnumą sąlygoja tiekiamo vandens užterštumas, vartojamo vandens kiekis ir filtro dydis. Taip pat, oksiduojant ir verčiant i oksidą iš vandens pašalinamas manganas bei amoniakas.


Reagentinis nugeležinimo filtrasAutomatiniai reagentiniai nugeležinimo filtrai.
Filtras sudarytas iš valdymo vožtuvo, filtro kolonos su vandens paskirstytojais, filtruojančio užpildo, talpos kalio permanganato tirpalui.

Principas - pagrįstas dvivalentės (ištirpusios vandenyje) geležies tiesioginiu oksidavimu, specialaus filtruojančio užpildo pagalba. Vandeniui, su dvivalente geležimi skverbiantis per specialų filtruojantį užpildą (oksidatorių), ištirpusi geležis verčiama į trivalentę - rūdis ir čia pat pasilieka. Vėliau, regeneracijos (atsiplovimo) metu, filtruojantį užpildą purenant atvirkštine vandens srove, visos surinktos netirpios dalelės ir oksiduota geležis, manganas su mechaninėmis priemaišos, pašalinamos į kanalizacijos tinklus. Filtro atsiplovimo metu yra pasiurbiamas kalio permanganato tirpalas, kurio pagalba filtruojantis užpildas atnaujinamas ir paruošiamas darbui serviso metu.

Didesnio našumo reagentiniai nugeležinimo filtrai komplektuojami su impulsiniu skaitikliu ir dozatoriumi. Šiose sistemose, pagal impulsinio skaitiklio parodymus, duodamas impulsas dozatoriui, kuris, proporcingai vartojamam vandens kiekiui, dozuoja kalio permanganato tirpalą į vandentiekio sistemą. Tokiu būdu, tiesiogiai oksiduojama dvivalentė geležis ir verčiama į trivalentę (rūdis), kuri kartu su mechaninėmis priemaišomis, mangano oksidu surenkama nugeležinimo filtro specialiame filtruojančiame užpilde. Vėliau, regeneracijos metu, filtruojantį užpildą purenant atvirkštine vandens srove, visos surinktos netirpios dalelės pašalinamos į kanalizacijos tinklus. Filtro regeneracija vyksta automatiniu rėžimu pagal laiko programą, vartotojui patogiu paros metu, įvertinus geležies ir mangano kiekius vandenyje bei vartojamo vandens kiekį.

Kasetiniai nugeležinimo filtrai.

Paskirtis - surinkti vandenyje esančias dvivalentę ir trivalentę geležį, mangano oksidą, mechanines priemaišas. Skirtumas nuo automatinių nugeležinimo sistemų yra tas, kad keičiami elementai (kasetės) neatsinaujina ir jas, priklausomai nuo suvartoto vandens kiekio ir užterštumo reikia periodiškai keisti.